Cilde Sağlıklı Görünüm Kazandıran Pratik Maskeler

Cilde Sağlıklı Görünüm Kazandıran Pratik Maskeler
3 October, 2017

Cilde Sağlıklı Görünüm Kazandıran Pratik Maskeler

Çilek Maskesi:

Bir kasenin içerisinde 3-4 adet çileği ezin, üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave edip karıştırın. Karışımı cildinize kalın bir tabaka halinde oval masajlar yaparak uygulayın. 15 beklettikten sonra duru su ile yıkayın. Doğal peeling etkisiyle siyah nokta oluşumunu engelleyerek cildinizi yumuşatacak ve esneklik kazandıracak. Hafta da 2 uygulama yeterli olacaktır.

Hücreleri Uyarak Besleyici Maske:

Kase içerisine bir yemek kaşık bal, bir yemek kaşık maden suyu, bir çay kaşığı gül suyu ve bir yemek kaşığı yoğurt ilave edip karıştırın. Karışımı cildinize oval masaj yöntemiyle uygulayarak 20 dakika beklettikten sonra duru su ile yıkayın. Hücrelerin canlanıp sıkılaşmasını sağlayarak cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Haftada 2 uygulama yeterli olacaktır.

Yumurta Maskesi:

Bir adet yumurta akını bir kasede çırparak köpürtün. Köpüğü cildinize masaj yöntemiyle uygulayarak 30 dakika bekletip duru su ile yıkayın. Cilt sarkmalarının hızla toparlandığını ve cildinize sağlıklı gergin bir görünüm kazandırdığını göreceksiniz. Haftada 2 uygulama yeterli olacaktır.

Kişisel Cilt Bakım Önerisi:

Göz kapağı ve çevresine kayısı çekirdeği yağı ile masaj yapıldıktan sonra cildin kalan kısımlarına aynısefa çiçeği yağı uygulanır. Cilt doğal yağları hızla emer bu sebeple akşamları cilde bu yağlarla yapılacak masaj sonrası su ile yıkamaya gerek kalmaz. Sabah kalktığınızda ise yüzünüzü duru suyla yıkadıktan sonra mutfağınızdaki yemeklik zeytinyağınızdan bir damla ile nemlendirebilirsiniz. Kayısı Yağı: Göz çeresinde oluşan morluk, yorgunluğa bağlı göz torbaları oluşumu ve kaz ayaklarının oluşumunu engeller.

Aynısefa çiçeği Yağı:

Ciltte akne ve sivilce oluşumunu engellerken aynı zamanda güneş, rüzgar ve doğum kaynaklı cilt lekelerini yok eder.

Zeytinyağı:

Cilde yüklediği E vitamini ile cildi esnekleştirerek mimik oluşumu ve kırışıklıkların oluşumunu engellerken aynı zamanda cilde canlı ve parlak bir görünüm kazandırır. Cildinize her gün zeytinyağı sürebilirsiniz. Sizi güneşin kanserojen etkilerinden koruyarak cilt kanseri olma riskinizi azaltır. Kayısı Yağı Ve Aynısefa Çiçeği kullanım önerisi olarak; iki gece kullan bir gece ara ver periyodunda uygulanabilir.

Yorum ekle